İğnesiz Mezoterapi | Evolusi Güzellik | Lazer Epilasyon Eskişehir | Cilt bakımı

Hizmetlerimiz

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz mezoterapi nedir?

İğnesiz meso peeling enjeksiyon mezoterapisi ile aynı amaca ulaşmak için uğraşır, fakat cildin yüzeyine uygulandığında aktif bileşenlerin penetrasyonunu, ciltteki dağılımını, cildin yüzeyinin koruyucu bariyer katmanları vasıtasıyla, taşınmaya yardımcı olmak için hafif elektrik akımları kullanarak, teşvik etmenin yollarını araştırır.

 

İğnesiz mezoterapi cihazı

Cilt hücreleri arasındaki maddenin cildin 9-10 cm altına kadar nüfuz edebilmesi için bir elektrikli cihaz marifetiyle bu işlemi gerçekleştiriyor. İğnesiz mezoterapi cihazları elektroporasyon tekniğiyle çalışıyor. Ciltte geçici sulu gözenekler oluşturmak için düşük akımlı kısa modülasyonlu darbeleri kullanıyor.

Bu acı içermeyen seçeneğin, iğne fobileri için uygun bir mezoterapi alternatifi sağladığı söylenebilir. Cildin 9 -10 cm’ye kadar nüfuz edebileceğini ve uygulanan edilen aktif bileşenlerin % 90’ını hedefe ulaştırabildiği belirtiliyor.

İğnesiz mezoterapi cihazı ile verilen elektrik darbesinin bu özelliği, ürünün girişine izin vererek, hücre zarını anlık olarak bozuyor. Zar birkaç saniye sonra mezoterapi karışımının hücre içerisine girmesinden sonra tekrar eski halini alıyor.

 

İğnesiz mezoterapi nasıl yapılır?

Yoğunluğu operatör tarafından ayarlanan bir darbeli düşük frekanslı akım kullanıyor ve tedavilerde kullanılan aktif bileşenlerde molekülleri iyonize eden özel bir dalga formu sunar ve içeriğin aşağıya inmesi için deride küçük kanallar oluşturur.

Meso peeling veya yüz için kullanıldığında meso peeling facial olarak da adlandırılan bu teknikte iyonize moleküller deriye doğru hareket ederken, cihazlar molekülleri derinlere itiyor.

 

İğnesiz mezoterapi uygulaması

İğnesiz mezoterapi cihazı ile cildin doğal lipit bariyerini geçirir ve daha sonra hücreler arasında oluşturulan kanallarının altında doku boyunca etkisini sürdürür. Cildin 9 -10 cm’ye kadar nüfuz edebileceğini ve tatbik edilen aktif bileşenlerin % 90’ını sunabileceğini iddia ediyor.

Tedavilerde bitki ve bitki özlerinden elde edilen çeşitli maddelerin yanı sıra insan büyüme hormonları kullanılıyor. Bileşenlerin birçoğu insan vücudunda doğal olarak bulunur, bu nedenle tedavi, vücudun yağ yakma veya doku yenilenmesi yeteneğini arttırmak için bir kaplama sağlamak üzere tasarlanmıştır. İğnesiz mezoterapi uygulaması doğal etkisiyle güvenilir bir uygulamadır.

İğnesiz mezoterapi ne işe yarar?

İğnesiz mezoterapi faydaları nelerdir? Aşağıda maddeler halinde iğne kullanmadan yapılan mezoterapi uygulamasından elde edilebilecek faydaları inceleyebilirsiniz.

Cildin nem dengesini sağlamak

Cilt tonlamasını, renk bütünlüğünü hazırlamak

Göz altı halkalarının giderilmesi

Cilt lekelerinin yok edilmesi

İğnesiz yüz mezoterapisi ile sarkmaların, cildin ve yüzün toparlanması

Anti aging yüz bakımı

Akne tedavisi