Makyaj | Evolusi Güzellik | Lazer Epilasyon Eskişehir | Cilt bakımı

Hizmetlerimiz

Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.

Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyajile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir.

Kalıcı makyajda Kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur.Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı     makyajın ömrü uzar.

Kalıcı Makyaj acıtır mı?

Makyaj yapılırken bölge Lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu yüzden ağrı hissedilmez. Uygulama sırasında hafifi bir titreşim hissi oluşabilir.

Kaş Konturu

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden yaratmak ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılır. Seyrek kaşların araları doldurulur. Yapılacak uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilebilir, düşük kaşlar kaldırılabilir, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması kişiyi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayabilir.

Kalıcı Makyaj  ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kaş konturu kimlere uygulanır ?

  • Tıbbi bir sorun nedeniyle kaşları olmayan kişiler,
  • Seyrek veya yarım kaşlara sahip kişiler ,
  • Daha kavisli kaş sahibi olmak isteyenler ,
  • Kaşlarını vurgulamak isteyenler,
  • Kaşlarını almakta ve şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar,
  • Bozuk kaş şekli olanlar

Eyeliner uygulaması

Kalıcı Makyaj eyeliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, küçük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur.

İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarıklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünse de zamanla renkler orijinal hale gelecektir. Koyu tonlar artık kaybolmuş olacak. İşlem sonrası uzmanınız tarafından size verilen merhem düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalı.

Dudak Kontürü

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renklendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde, 18 yaşın altındaki kişilere , pigment alerjisi olanlara,  keloidlerin (yürüyen yara) üzerine ,  kılcal damar çatlamaları üzerine,
ilt lezyonları (egzama, siğil, mantar)üzerine dudak kontürü uygulanmaz.

Kalıcı Makyajın avantajları

Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları arttırır, hatları belirginleştirir, bazı kusurları kapatır. Yorgun bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza ve duşa girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her zaman bakımlı gösteren bir makyaj sağlar.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından sonra nelere dikkat etmeli

  • Uygulama sonrasında 10 gün boyunca güneşe çıkılmamalıdır, sauna, buhar odası ve yüzme gibi aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Uygulama sonrasında uygulama yapılan alan kaşınmamalı, havlu veya benzeri madde ile silinmemelidir.
  • Uygulama alanına kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
  • Uygulama  yapılan alan düzenli olarak krem ile nemlendirilmelidir.

 

Gelin Makyajı

G‌elin makyajı, kalıcılığı uzun ve performansı yüksek makyaj ürünleriyle kişinin yüz şekline göre makyaj ürünlerinin doğru kullanılmasıdır. O gün geldiğinde tüm bakışlar üzerinde olacak.

 

Gündelik Makyaj

Makyaj, artık sadece özel günlerin değil sıradan günlerin de parçası oldu. Birçok bayan özel günlerin yanı sıra günlük hayatında da görünümüne dikkat ediyor.

 

Gece Makyajı

Özel geceler ve davetler için kıyafet seçimi kadar makyaj da çok önemlidir. Gece makyajı gündüz yapılan makyaja göre daha farklı yapılmalıdır.