Manikür | Evolusi Güzellik | Lazer Epilasyon Eskişehir | Cilt bakımı

Hizmetlerimiz

Manikür

Manikür; el tırnaklarınızın daha güzel görünmesi için yapılan temizlik ve bakım işlemidir.

Manikür sırasında yapılan 5 hata

1 – Tırnaklarınızı kesmeyin
Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızı gereğinden fazla keserek sonra törpüyle şekil vermeye çalışıyorsanız yanlış yoldasınız. Çünkü genellikle istediğinizden daha fazla uzunlukta tırnağınızı keserek şekil vermeyi imkansız hala dönüştürüyorsunuz. Maniküre önce tırnaklarınızı törpüleyerek başlayın, eğer tırnaklarınız çok uzunsa yarısını kesin ve geri kalanına törpüleyerek şekil vermeye devam edin.
2 – Tırnak etinizi kesmeyin
Tırnak etlerinizi kesmeyin, içeri doğru itin. Bunun için özel bir ürüne ya da alete kesinlikle ihtiyacınız yok! Tek yapmanız gerek duştayken tırnak etlerinizi geriye doğru itmek. Duştayken derinizi yumuşadığın için bu işlemi yapmak bir hayli kolay.
3 – İleri geri törpüleme
Tırnaklarınızı sadece tek bir yöne doğru törpüleyin. İleri-geri törpü hareketleriyle tırnaklarınız parlaklığını yitirir ve yıpranır.
4 – Tırnaklarınız tamamen temiz olmalı
Maniküre başlarken tırnaklarınız temiz olmalı. Tırnak üstlerinizde herhangi bir krem artığı olmamalı. Tırnağınızın üstünde kalan yağlı krem tabakası ojenizi sürerken zorluk çıkarabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir mendil üzerine az miktarda oje çıkarıcı damlatın ve tırnaklarınızın üzerinden geçin.
5 – Tırnak uçlarınızı unutmayın!
Evde kendi manikürünüzü yaparken aceleden gözümüzün önündeki detayları unutuyoruz. En basit örneği ise tırnak ucunuza yeterli oje ve koruyucu sürmemek. Ojenizi sürdükten sonra parmağınızı havaya kaldırarak tırnak uçlarınızı kontrol edin. Ojenizi sürdükten sonra  bir kat oje koruyucu sürün ardından fırçanın ucuyla tırnak uçlarınızın üzerinden de iyice geçmeyi ihmal etmeyin. Eğer bu adımı atlarsanız ojenizin kalıcılığı daha az olacaktır ve manikürünüz daha kısa sürede bozulacaktır.