Sir Ağda | Evolusi Güzellik | Lazer Epilasyon Eskişehir | Cilt bakımı

Hizmetlerimiz

Sir Ağda

TAMAMEN KİŞİYE ÖZEL AĞDA KULLANIYORUZ SİZİN YANINIZDA AÇILIR VE SADECE SİZE KULLANILIR!

Ağda Kullanımı epilasyondaki en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Kadınlar bilir ki Sir Ağda kıl köklerini zayıflatır ve düzenli kullanımla kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Peki Sir Ağda nedir? neden yapılır? Nasıl uygulanmalıdır? Sağlıklı bir Yöntem midir? Sir Ağda kıl köklerini nasıl zayıflatır? Uygulama şekli nedir? Bu bölümde sir ağda ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Neden Sir Ağda?

Tüm epilasyon yöntemleri içinde en sağlıklısı Sir Ağdadır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücut yaratır.
Sir Ağda klasik ağda gibi şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmesine neden olmaz ve kılların zayıflamalarını ve daha yavaş uzamalarını hatta tamamen yok olmalarını sağlar.
Diğer yöntemlerde vücuda ve dokulara kıl dökücü bazı kimyasallar karışabilir, ya da kıl köklerinin yakılması işleminin uzun vadede ne tür deri hastalıkları yaratabildiğine dair yeterli çalışmamalar bulunmamaktadır. Sir Ağda doğal etken maddeleri sayesinde harici kullanılır ve doğru ve temiz kullanıldığı son derece sağlıklıdır.Sir Ağda kullanan bir kadının kıllarındaki zayıflama nedeniyle epilasyon süresi ve epilasyon sıklığı giderek azalır

Son olarak Sir ağda kullanımı için nedenleri sıralarsak:

  • Çok temiz ve hoş görünümlü epilasyon sağlar
  • Klasik ağda gibi Şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmez ve zayıflatır.
  • Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylenmenin azalmasının sağlar
  • Uygulama sırasında derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizleyerek doğal bir peeling sağlar.
  • Tamamen doğal etken maddelidir. (çam reçinesi)
  • Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır.

Sir Ağda Nedir?

Sir İtalyanca Balmumu anlamına gelen “Cere” kelimesinden gelmektedir. Sir Ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir epilasyon ürünüdür. Kıl köklerini zayıflattığı ve çok temiz bir görünüm sağladığı için bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yaz döneminde bikini öncesi ağda tercihi sir ağdaya yönelik olmaktadır.

Sir Ağda Uygulaması Sağlıklı mıdır?

Doğru olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir yöntemdir. Ancak ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.

Kimlere Sir Ağda Uygulanmaz?

Çok yaşlı ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı,  kesik,  çatlak veya deri hastalıkları varsa Sir Ağda Uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak tedavi görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir.

Sir Ağda Mantar hastalığına neden olur mu?

Sir ağda içerisinde herhangi bir mikro organizma barındırmayan bir üründür. Eğer sir ağda işleminde mantar ya da başka bir hastalık oluştuysa bunun nedeni sir ağda değil, hijyen koşullarına uyulmamasıdır. Sir Ağda kişiye özel bir uygulama olmalı, uygulayan kişi eldiven kullanmalı ve sir ağda salonunda yapılıyorsa tek kullanımlık ürünler uygulanmalıdır. Birden fazla kişiye uygulanan sir ağda ürünü hastalık bulaşması riskini beraberinde getirir.

Sir Ağda uygulamasında deri kalkar mı?

Profesyonel sir ağda ürünlerinin uygun vücut alanlarına uygulanmasında (yarasız, mantarsız, güneş yanığı olmayan, hasarsız cilt bölgeleri) deri kalkması söz konusu bile olamaz. Ancak son yıllarda kalitesiz ağda ürünlerinin kullanıldığı bazı vakalarda böyle şikayetlere rastlanmıştır. Sir ağda tercihinizi kesinlikle korsan üretim yapan ve ucuz olan ürünlerden yana kullanmayınız. Ürün fiyatındaki ufak fark sizin için uygulamada ciddi zararlar doğurabilir.

Sir Ağda yaptırırken arada bir diğer epilasyon yöntemlerini kullanabilir miyim?

Elbette diğer epilasyon yöntemlerini de kullanabilirsiniz ancak Sir Ağda kullananlara diğer epilasyon yöntemlerini önermemekteyiz. Sir ağda kıl köklerini zayıflattığı için tüylenmeyi azaltır. Ancak diğer epilasyon ürünlerine dönmeniz sir ağdanın azaltıcı etkisini yok edecektir. Diğer epilasyon yöntemlerini kullanmanız halinde kıl kökleri güçlenmek ve genişlemek için zaman ve fırsat bulacaktır.

Adet döneminde Sir Ağda yaptırılır mı?

Regl döneminde sir ağda uygulamasının bir sakıncası olmamakla beraber tavsiye edilmemektedir. Regl döneminde kadın vücudunda ödemler oluşabilmektedir. Ve bu dönemde yapılan sir ağda uygulaması daha ağrılı ve sancılı olabilir. Bu nedenle sir ağda uygulamasının regl döneminden 3 gün önce ya da 3 gün sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Sir Ağdayı evde uygulayabilir miyim?

Sir Ağda evde de uygulanabilir. Bu uygulama için Sir ağda ısıtıcısına (sir ağda makinesi) ihtiyaç vardır. Mağazamızda ev kullanımına yönelik sir ağda makineleri satılmaktadır. Bu makineler kartuş sir ağda, konserve sir ağda ya da hem kartuşlu hem konserve sir ağda makineleri olarak gruplandırılabilir. Ayrıca uygulama için sir ağda kağıdı ve sir ağda yağı da gerekmektedir. Sir ağda kağıdı sürülen ağdanın çekilmesi için, sir ağda yağı ise deride kalan sir ağda artıklarının temizlenmesi ve derinin nemlendirilmesi için gereklidir.

Bakımlı kadınlar veya güzellik salonlar sanal mağazamızdan her türlü sir ağda ürününü temin edebilirsiniz.

Sir Ağda nereler uygulanır?

En çok uygulanan bölge bacaklardır, ayrıca koltuk altı, yüz, kol, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

Ne sıklıkta uygulanır ne kadar sürer?

Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde bir uygulanır. 3 ila 6 seansın ardından bu süre 45 güne çıkar. Düzenli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir.
Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Sir Ağdadan sonra duş almalı mıyım?

Böyle bir gereklilik yoktur. Sir ağda vücutta herhangi bir pislik ya da kirlenme bırakmaz. Bu genelde klasik ağda yapıldıktan sonra ortaya çıkan bir durumdur. Klasik ağdanın şekerli yapısı uygulama sonrasında bir yapışıklık hissi yarattığı için duş alınması gerekmektedir. Sir ağda uygulaması sonrası duş tamamen isteğe bağlıdır, yapılması zorunlu değildir.

Sir Ağda gerçekten batığa iyi gelir mi?

Batık derindeki kıl köklerinden çıkan tüyün üst deriyi delememesi ve içeriye doğru büyümesi nedeniyle oluşan bir rahatsızlıktır. Sir ağda batık oluşumunu azaltır. Sir ağda işlemi sırasında üstteki ölü deri hücreleri de tüylerle beraber alınır ve kılların üst deriyi aşamama problemi önlenmiş olur.
 
Sir Ağda Uygulaması
Sir ağda uygulaması 5 adımda gerçekleştirilir.